![](https://argithea.gov.gr/wp-content/uploads/2022/03/orein_podilasia-2a-274x300.jpg)
Στη συνάντηση που πραγματοποίησε στα γραφεία της Ομοσπονδίας ο Δήμαρχος Αργιθέας Ανδρέας Στεργίου με τον Γενικό Γραμματέα της ΕΟΠ κ. Παναγιώτη Γρούβα, συζητήθηκαν αναλυτικά όλες οι απαραίτητες διαδικασίες προετοιμασίας και δρομολογήθηκαν αρκετές τεχνικές λεπτομέρειες.
![](https://argithea.gov.gr/wp-content/uploads/2022/03/orein_podilasia-1a-248x300.jpg)
Να σημειωθεί πως θα είναι η πρώτη φορά κατά την οποία η Αργιθέα θα φιλοξενήσει αθλητική διοργάνωση τέτοιας εμβέλειας.
Στόχος είναι να διοργανωθεί ένας άριστος αγώνας, με την πολύτιμη συνδρομή πολλών ακόμα φορέων όπως είναι η Π.Ε. Καρδίτσας, η ΠΕΔ Θεσσαλίας, η ΠΟΑΣ, η ΑΝΚΑ, το Επιμελητήριο Καρδίτσας, το Δίκτυο Πίνδος και άλλοι.
Γραφείο Τύπου Δήμου Αργιθέας
![](https://argithea.gov.gr/wp-content/uploads/2022/03/orein_podilasia-3a-300x210.jpg)
![](https://argithea.gov.gr/wp-content/uploads/2022/03/orein_podilasia-2a-274x300.jpg)
![](https://argithea.gov.gr/wp-content/uploads/2022/03/orein_podilasia-1a-248x300.jpg)